Ayder

Oberj Otel

Otelin kendi sitesinden kendileri hakkında bakın ne diyorlar :)

Elini sallasan butik otele çarpıyor. Bir modadır almış başını gidiyor. Biz de nedir bu butik otel dedik araştırdık. Meğer butik otel aslında bir 5 yıldızlı otelmiş. Hatta biraz daha iyisiymiş. Sadece daha küçük işletmelermiş. 

Neymiş? Öyle bir yeri sevimli dekore etmekle butik otel olunmazmış. 

Peki biz nasıl tuhafiye oteli olduk? Çünkü tuhafız :) Yani kurallarımız, anlayışımız ve bakış açımız tuhaf. Dünyada böyle bir sınıflandırma olmadığı için de bu sınıflandırmayı uydurduk. Patenti bizde. Kuralları da biz koyacağız. Tuhafiye oteli olmak isteyen önce gelip destur alacak arkadaş :)

Efendim nolursunuz benim odam manzaralı olsun diye tutturmayınız. Bi tarafı inşaata bi tarafı otoparka bakmıyor ya. Hepsi ormana bakıyor. Hem manzarayı odadan seyretmeye gelmiyorsunuz ya? Baktın olmuyor dışarısı zifiri karanlık olana kadar otur veranda da manzaranın tadını çıkar. Kimse sana ‘hade odana’ demiyor ki :)

Çatı odalar çatıdan dolayı biraz eğimli haliyle. Ama zemin eğimli değil ya. Ahşap mimari gereği. Hem sanki devremülk mü satın alıyorsunuz. Alt tarafı bikaç gece kalacaksınız. 

Ha bir de her odada banyo var.  Otelimiz dağda dedik ama dağ başında demedik.  O kadar da değil :)

Otelimiz tamamen ahşap. Yani otantik, yani doğal. Ve ahşap elektriği hiç iletmez ama sesi çok iletir. Yani odada partnerinizden aldığınız elektriği duymayız ama çıkardığı sesleri gayet iyi duyarız. :) 

Gelelim ilave yatak mevzusuna. Söz konusu diil. İlave yatak koyamayız. Zaten yok ki ilave yatağımız :)

Amatör Gezgin'in Notları

Karadenizi arabamızla geze geze Ayder'e ulaştığımızda Bukla'nın turuna katıldık ve otelleri Oberj'de konakladık. Bukla yurtiçi, yurtdışı, hafta sonu, günübirlik birçok tur düzenliyor. Karadenizde de oldukça iddialılar. Sanırım bunun sebeplerinden birisi de sahipleri olan Bülent Saraloğlu ve Okan Yenigün'ün Rize Ardeşenli olması.

 

Oberj'in ahşap mimarisi çok hoş. Odalar sıcak ve temiz, yemekler de gerçekten çok lezzetli. Geceleri canlı müzik ve tulum eşliğinde yapılan horon ise günün bütün yorgunluğunu alıp götürüyor. Firmanın rehberleri işlerinde başarılı ve yöreyi çok iyi biliyorlar. Sonuçta Bukla ve Bukla Oberj Karadeniz turları için en iyi seçeneklerden biri...

http://www.oberj.com/Anasayfa.html

Not: Oda ve dış cephe fotoğrafları otelin internet sayfasından kullanılmıştır.

Oberj'in kurallarını okumanızı öneririm :)

http://www.oberj.com/Kurallar.html

Oberj - Ayder
Oberj - Ayder
press to zoom
Oberj - Ayder
Oberj - Ayder
press to zoom
Oberj - Ayder
Oberj - Ayder
press to zoom
Oberj - Ayder Manzara
Oberj - Ayder Manzara
press to zoom
Oberj - Ayder Manzara
Oberj - Ayder Manzara
press to zoom
Oberj - Ayder Manzara
Oberj - Ayder Manzara
press to zoom