Roma Alışveriş

Castel Romano Outlet

Castel Romano
Castel Romano
press to zoom
Castel Romano
Castel Romano
press to zoom
Castel Romano
Castel Romano
press to zoom

2015 yılı:

Castel Romano outlet şehir dışında ama Roma'nın en büyük outleti. Mimarisi biraz İstanbuldaki Viaport'a benziyor. Burayı yazma sebebime gelince gitmeden önce alışveriş seven herkes gibi bende internette bir araştırma yapmıştım ama hakkında pek bir bilgi bulamamıştım.Özellikle kadınlar için tam bir çıldırma noktası bu alışveriş merkezi. Dünyaca ünlü bir çok marka gerçekten de inanılmaz rakamlara satılıyor. Örneğin Moschino yada Calvin Klein marka bir çantayı 25-30 eu gibi bir fiyata alabilirsiniz. New Balance ayakkabılar 30 eu, Crocs terlikler 10 eu crocs yağmur çizmeleri 15 eu gibi fiyatlarla satılıyor. Bunların dışında çikolatacılar, elektrikli ev aletleri, parfümeriler (Douglas uygundu) ve ünlü kozmetik firmalarının dükkanları da var outlette. Roma'ya giderseniz alışveriş için en uygun yerlerden birisi de burası. (mesela eşime Hugo Boss'tan bir polo yaka t-shirt'i 20 eu'ya aldık) Yakınlarında da İtalyanların ünlü Cinecitta film stüdyolarına uğrayabilirsiniz vakit olursa… Ayrıca normal indirimli fiyatların yanı sıra noel gibi bazı dönemlerde de ekstra indirimler oluyor. İtalya'da belli bir fiyatın üzerinde alışveriş yaparsanız tek seferde kdv oranını havaalanında geri alabiliyorsunuz fiş ve ürün ibrazı ile. Aklınızda bulunsun...

 

2016 yılı:
Yılbaşında yine Roma ve yine Castel Romano'daydım. Ama bu sefer çok hayal kırıklığına uğradım çünkü fiyatlar inanılmaz artmış. Ne hayallerle gitmiştim ama eli boş döndüm. Geçen sene 15 eu olan crocs yağmur çizmeleri 35'e çıkmıştı. Çantacılar zaten almış başını gitmiş. 100 eu'dan ucuza marka çanta yoktu bu sefer (ama sonradan 200 eu'ya kıyıp furla almadığıma da pişman oldum yine). Hugo Boss yine biraz daha uygundu (takım elbise 250 eu kadardı) ama ona da değmez. Türkiye'den taksitle alabilirsiniz en azından. Sadece Pupa ve Loreal'de makyaj malzemeleri fena değildi. Bir de Cutteridge erkek giyim biraz daha uygundu şehirdekine göre (Via del Corso'da mağazası var). Adidas ucuz sayılırdı New Balance pahalıydı (daha doğrusu Türkiye ile aynı fiyatlardı). Bunun dışında pek birşey yoktu. PBu sefer gittiğime pişman oldum açıkçası ama yine de siz bilirsiniz. Turla gidenler zaten götürülüyor buraya ama kendiniz gidecekseniz o kadar yola değmez bence. Kendiniz gidecekseniz de Termini istasyonundan otobüsler kalkıyor buraya. Son otobüs dönüş için akşam sekizde. Taksiler ise o saatten sonra Roma'ya müşteri almıyor sadece en yakın metro istasyonuna götürüyor bilginiz olsun….

Bu arada gidiş döneminiz de çok önemli ben ikincisinde yılbaşından sonra gittiğim için bütün mağazalar neredeyse talan edilmişti...

 

Sanırım 2017 yılı olmaz bundan sonra :) İstikamet başka outletler...

Not: Fotoğraf çekmeye pek vaktim olmadı tahmin edersiniz. Bu yüzden kullandığım görseller internetten alınmıştır.
Ayrıca turla gideceklere bir tavsiye, turlar bu outlet gezisini havaalanına gitmeden hemen önce düzenliyorlar yakınlıktan dolayı. Bavulunuzda boş yer bırakın ki (yada ikinci bir boş bavulunuz olsun) havaalanı güvenliğinde sorun yaşamayın ellerinizdeki torbalarla.
Bu arada ekleme gereği hissettim tabii ki çok da ucuz olmayan markalar da var Burberry gibi. Yada swarovski uyduruktu mesela.